Pivo - www.eviba.sk

Prejsť na obsah
Nápoje
APAČ 13° American Pale Ale
PIVO
Nášho indiána prezentuje svieža chuť vyváženej kombinácie sladov a chmeľov s ovocnými, až citrusovými tónmi. Záver je správne horký. Pivo si vás, okrem iného, podmaní svojou intenzívnou vôňou, ktorú sme docielili vďaka parádnemu dryhoppingu (chmeleniu za studena), kedy sa už do dokvaseného piva pridáva chmeľ, ktorý zvýrazni vôňu a podčiarkne chuť. Čerešničkou na torte, teda na pive, je jemná pena, aká je pri tomto type neodmysliteľná a farba, ktorá slovné spojenie Pale Ale priamo definuje.
2.90 €(DPH vrátane)
Vložiť
BUDDY 11,5° Pale Ale
PIVO
Sú dni keď si chcete vyjsť len tak na pivo, na nič sa nehrať, nehľadať citrusové tóny, vôňu marakuje, vír chutí, pozadie pripálenej hrianky, analyzovať, hodnotiť, písať recenzie, udeľovať body … Jednoducho si len vyjsť s kamošom na „jedno“ a skončiť pri piatom.

Buddy má svetlú farbu, stredný zákal a jemnú bielu penu. Vôňa je jemná so sviežejšími tónmi vďaka chmeľu Cascade a jemnou chlebovinou na pozadí. Chuť piva je harmonická a zladená bez vyskakujúcich a výrazných tónov. Telo piva je stredné až plnšie s výraznejšou rezkosťou. Jemná svieža linka postupne prechádza do chmeľovej horkosti a zemitejších tónov.

Buddy je pivo na každý deň z ktorého si radi dáte aj viackrát „jedno“.
2.90 €(DPH vrátane)
Vložiť
CASHMERE 12° Single Hop Session IPA
PIVO
Toto pivo dostalo názov po chmeli, ktorý bol požitý na jeho navarenie. Kašmír je moderná odroda vyšľachtená univerzitou vo Washingtone a vznikol krížením chmeľov Cascade a Northern Brewer.

Náš Kašmír má jemne žltú farba, mierny zákal, vôňu v ktorej nájdete citrusy, melón, bylinky a veľmi jemný anýz – sladké drievko. Telo piva je ľahké, prvý dojem je svieži a bylinkový, po prehltnutí ostáva v chuti výrazná horká koncovka.
3.10 €(DPH vrátane)
Vložiť
CASSIS 12,5° Fruit Ale
PIVO
Sú chvíle, keď si hovoríte, že by ste okrem piva mali sem-tam piť aj niečo iné… , niečo zdravé…, s obsahom ovocia, ďalších vitamínov, enzýmov a minerálov? Napadne Vám radler…, následne vás strasie, otvoríte si novú fľašku svojho obľúbeného pivka a tešíte sa, že ste svoje telo ušetrili dávky umelých farbív, aróm a sladidiel. S našim pivom Cassis nebudete musieť robiť kompromis medzi zdravím, kvalitou a dobrým pitím, pretože na jeho výrobu bola použitá kvalitná šťava z čiernych ríbezlí a pivo Apač.

Cassis má netradičnú hnedo-červenú farbu, stredný kvasinkový zákal a krémovú bledohnedú penu. Vo vôni jednoznačne dominuje čierna ríbezľa a lesné ovocie. Pri napití je začiatok piva svieži až iskrivý, so stredným telom a jemnou sladkosťou ovocných cukrov. Následne nastupuje príjemná horkosť štýlu APA doplnená o trpkosť ovocných trieslovín, s ktorou vytvárajú komplexný celok a dochuť. Nerobte kompromisy, pite Cassis!
3.10 €(DPH vrátane)
Vložiť
ČERVENÁ VEŽA 12° Amber Lager
PIVO
Polotmavý ležiak, na prípravu ktorého používame až 6 rôznych sladov. Vďaka nim má pivo užasnú jantárovú farbu, príjemnú medovú chuť a jemne horký záver. Na vrchu nájdete bohatú bielu penu, ktorá tento skvostný ležiak korunuje ako skutočného kráľa. Unikátna kombinácia sladov a chmeľov vytvára lahodnú chuť, ktorá poteší tak drsných chlapov, ako aj krehké ženy.
2.90 €(DPH vrátane)
Vložiť
Hessian Mercenary 14° Robust Porter
PIVO
Je tmavý, vrchne kvasený ALE typu robust porter. Pivu dominuje lahodná chuť kávy s nádychom horkej čokolády. Dokonca aj farbou tela pripomína tú najčernejšiu arabicu. Klasický pivný štýl, pochádzajúci z Anglicka, avšak taký dobrý, že tento konkrétny kúsok nám Angličania ťažko závidia. Naozajstný tekutý dezert.
2.90 €(DPH vrátane)
Vložiť
CHLUMECKÝ LEŽIAK 12° Svetlý Ležiak
PIVO
Tento ležiak je navarený zo starej odrody jačmeňa „Chlumecký“ , ktorej vznik sa datuje približne do roku 1902. Následne sa pestoval približne do roku 1950. V roku 2020 sa tento jačmeň znova vypestoval v rámci projektu Interreg, ktorý hľadá vhodné odrody jačmeňa v čase klimatickej zmeny. Pivovar ŽiWELL je jeden z piatich pivovarov, ktorý mal možnosť použiť slad z tohto jačmeňa a navariť tak jedinečný ležiak.

Chlumecký má sýto žltú, plnú farbu, výraznejší kvasinkový zákal a hustú krémovú penu. Vôňa piva je jemná „ležiacka“ a chlebnatá. Telo piva a sladový základ sú stredné a nijak nevyskakujú. Postupne nastupuje výraznejšia horkosť, ktorá ostáva na jazyku aj po prehltnutí.
2.90 €(DPH vrátane)
Vložiť
JEDENÁSTKA 11° Lager
PIVO
Svetlý ležiak plzenského typu, navarený z troch typov sladov a troch slávnych českých chmeľov tak, aby vyniklo prijemne sladové telo na začiatku a intenzívny horký záver. Bohatá pena na vrchu krásneho blonďatého tela, ktoré je niekedy číre, inokedy mierne kalné podľa toho, akú majú kvasinky náladu.
2.70 €(DPH vrátane)
Vložiť
OXFORD SALVATION 14° Herbal English Pale Ale
PIVO
V boji proti hnusobe pivovar ŽiWELL neostane stáť bokom! Spojili sme sa s Oxfordom, kvasnicami na kyslé prekvášanie Philly Sour, miestnou ľudovou liečiteľkou a namiešali sme atómovú zbraň proti Covidu. Naša Oxfordská záchrana je teda kyseláč vystavaný na štýle English Pale Ale, v ktorom sme vyvarili aj trošku vŕby. Ako je všeobecne známe, vŕbová kôra obsahuje množstvo salicilátov, má podobné účinky ako acylpirín, používa sa na zníženie horúčky, pri prechladnutí a proti bolesti. Schválenie od EMA ešte nemáme, ale to isto nikomu vadiť nebude. Prípadné nežiadúce účinky hláste na Úrad vlády!

Salvation má bledohnedú farbu a minimálny zákal. Vo vôni cítiť kyselinu mliečnu a silice. Po napití hrá prím jemná kyslá chuť, ktorú postupne strieda výraznejšia horkosť. Telo piva je stredné až suché a na konci zahreje výraznejší alkohol. Kam sa hrabe Bromhexin s vodkou na pivo ŽiWELL …. Na zdravie!
3.10 €(DPH vrátane)
Vložiť
QUEEN OF ALES 14° New England IPA 330ml
PIVO
Vošla k nám do pivovaru. Šaty mala utkané z konopného vlákna, vlasy farby zrelého obilia, jemne zakalené oči a korunu z kvetov chmeľu. Chvíľu len prísne pozerala a potom prehovorila: „I’m the Queen of ALEs! Ako to, že ma nemáte v ponuke?!“. Áno, bola to ONA – New England IPA. Úctivo sme sklonili hlavy a povedali: „Vitajte, Vaša výsosť. Vojdite do našich tankov, sudov, fliaš aj pohárov!“.
Naša kráľovná má jemne hnedú až zlatú farbu, krémovú penu a zákal typický pre tento štýl. Vôňa je svieža až iskrivá tak, ako to má byť, ucítite v nej citrusy – hlavne pomaranč a limetu, ale aj ananás, živicu a pšenicu. Pivo je svieže aj po napití, má plné telo a miestami môžete mať pocit, že obsahuje ovocie alebo džús. Tak to však nie je ?. Držali sme sa „tradičných“ receptov a použili len klasické suroviny – 4 rôzne druhy sladov a 4 druhy chmeľov. Chvíľu po napití sa ozýva sila kráľovnej – zahreje Vás alkohol a nastúpi citrusová trpkosť a horkosť chmeľu, ktorá pivo uzatvorí. A my všetci voláme: „God save the queen!“.
3.30 €(DPH vrátane)
Vložiť
SĹŇAVA 10° Klasický svetlý ležiak
PIVO
Klasickým pivám z našej produkcie dávame väčšinou lokálne mená naviazané na zaujímavé miesta v okolí Piešťan. Nie je tomu inak ani pri tomto svetlom ležiaku „Sĺňava“ určenom pre denné, nebojíme sa povedať pravidelné , pitie. Obzvlášť poteší v teplých dňoch plných slnka. Okrem výborného pivka je Sĺňava aj názov vodnej nádrže vybudovanej ako akumulačná nádrž hydroelektrárne a jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach, ktorá je v bezprostrednej blízkosti pivovaru. V súčasnosti táto nádrž slúži aj na rekreáciu, šport a oddych. Môžete sa okolo nej previezť na bicykli, ísť na výletnú loď, zabaviť sa na vodnolyžiarskom vleku alebo pozorovať vtáky, keďže je aj chráneným vtáčím územím a nachádza sa tu FKK pláž.

Sĺňava má sýtu zlatú farbu, minimálny kvasinkový zákal a bielu trvácu penu. Vôňa je typická pre ľahký ležiak a nájdete v nej jemný karamel a slad so žateckým chmeľom. Telo piva je na „desinku“ plné, a teda uspokojí každého, aj náročnejšieho „ležiakopiča“. Záver piva je príjemne horkastý s jemným doznievaním. Príďte si dať Sĺňavu na Sĺňavu!
2.50 €(DPH vrátane)
Vložiť
STAROČESKÁ DESIATKA 10° Lager
PIVO
Desiatka bola u nás často označovaná za podradné, či slabé pivo. Pritom nejde ani tak o obsah alkoholu, ale o ostatné použité suroviny s ktorými „veľké“ pivovary radi šetria, aby mohli následne „rozdávať terasy zadarmo“ a takto desinke pokazili povesť. My sme navarili desiatku, ktorá dostala poriadnu dávku chmeľu tak, aby potešila každého pivára, ktorý má rád horké a dobre piteľné pivo.

Pivo má svetlú farbu, krémovú a trvácu penu a len minimálny kvasinkový zákal. Vôňa je ľahká ucítite tóny sladu a žateckého chmeľu. Po napití nájdete strednú plnosť a jemné sladové telo. Rýchlo sa dostáva do popredia horká chuť, ktorá pretrváva aj po napití. Horkosť je v kategórií 10° pív výrazná a príjemne prekvapí nejedného pivára. Toto pivo Vás presvedčí, že aj „desiatka“ chutí výborne ak je navarená poctivo a s láskou k pivu.
2.50 €(DPH vrátane)
Vložiť
VANDAL 14° American IPA
PIVO
Naša IPA je až nebezpečne príjemne piteľná. Chuti dominuje správne intenzívna horkosť amerických chmeľov v kombinácii s príjemnou citrusovou vôňou. Navyše poctivý dryhopping dáva tomuto pivu úplne iný rozmer. Ideálne ľahká pena a originálna medená farba robia z tejto IPY jeden z najpodarenejších ALEov na našej craft scéne.
3.00 €(DPH vrátane)
Vložiť
ŽiWELL STAROČESKÝ LEŽIAK 12° Pale Lager 0.75l
PIVO
V každej spoločnosti, v ktorej sa pije pivo, sa z času na čas vedú debaty o jeho vzniku, pôvode a kvalite s otázkou, či by nám pivo z minulosti chutilo aj dnes. V posledných rokoch je trend vracať sa k pôvodným, dávno vyšľachteným odrodám. Jednou takou je aj „Stupický staročeský ječmen“, ktorý by mal lepšie zvládať sucho, chudobnejšie pôdy a zároveň mal mať vyššiu prirodzenú odolnosť voči snetiam. Niekoľko výskumníkov z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, motivovaných zvedavosťou a samozrejme fondami EÚ a Interreg, dalo hlavy dokopy, povymetalo šuflíky v génovej banke a po viac ako 50 rokoch túto odrodu znovu vypestovalo, nasladovalo a poskytlo pivovarom na navarenie testovacej várky. Ako jediný pivovar na Slovensku sme sa do projektu zapojili aj my, a preto vám čiastočne môžeme zodpovedať vyššie položenú otázku. Nám by také pivo rozhodne chutilo a veríme, že si nájde mnohých priaznivcov aj medzi vami.

Staročeský ležiak má svetložltú až slamovú farbu, stredný kvasinkový zákal a jemnú bielu penu. Už pri privoňaní zistíte, že tento ležiak bude iný. Vo vôni cítiť slad, veľmi jemný karamel, meltu a korenistú živicu. Chuť je výrazná, stredne sladová s príjemným telom. Horkosť piva sa k záveru stupňuje, stane sa dominantnou a pekne zotrvá na jazyku aj po prehltnutí. Celý zážitok sprevádza korenistá živicová vôňa a chuť, ktorá robí tento ležiak výnimočným. Ako si vychutnať toto pivo najlepšie? Sadnite si s ním von na priedomok na posledné lúče zapadajúceho slnka. S každým dúškom si spomeňte na svojho otca, deda, pradeda či niekoho blízkeho, kto to tu už nie je, ale pivko si vedel vychutnať. Takto sa znova na chvíľu stretnete a posedíte pri jednom …
2.80 €(DPH vrátane)
Vložiť
ViBa © 2010-2022

ADRESA
Viliam Bajana - ViBa
Stará Hradská 466/35
038 52 Sučany
TELEFÓN
+00 421 / (0) 948 521 424
EMAIL
eviba@eviba.sk
Návrat na obsah